מכון וויצמן – עבודות עץ מעוצבות בבניין מדעי הביולוגיה

אדריכל

מושלי אלדר

יזם

מכון וויצמן

קבלן

מכון ויצמן שברחובות הוא מכון מחקר מדעי מהמובילים בעולם במדעי הטבע והמדעים המדויקים.
הבניין החדש של הפקולטה לביוכימיה ע"ש נלה וליאום בנוזיו אוכלס ביוני 2017 וכולל 6 קומות עיליות ו-3 קומות תת קרקעיות המאכלסות מעבדות, משרדים, שטחים טכניים, חדרי סמינרים, אודיטוריום וחניון תת קרקעי.
חברת רהיטי בית אלפא ביצעה מגוון עבודות עץ ונגרות אומן מורכבות ברחבי הבניין. חומרי הגלם שנבחרו ע"י האדריכל היו עץ בוק מלא ממוין, פורמייקה ייחודית שיובאה מחו"ל במספר גוונים וטקסטורות, פורניר בוק מחורר בניקוב מיקרו אקוסטי בגימור לכה מט שגם הוא יובא במיוחד לפרויקט.
העבודות כללו חיפויי קירות ותקרות, דלתות, מטבחים, חיפויים אקוסטיים לאודיטוריום ועוד. הפרויקט התפרש על פני שטח של כ- 30,000 מ"ר ודרש צוותים גדולים של מתקינים מיומנים.

חיפויי המסדרונות הקומתיים

הפרויקט המורכב כלל אלפי מטרים של חיפוי ודרש תכנון קפדני לצד התקנה ברמת הדיוק הגבוהה ביותר. במסדרונות הקומות בוצעו חיפויי קיר מלוחות MDF בגימור פורמייקה לבנה עם טקסטורה. בחיפויים אלה שולבו ארונות אחסון וכן ארונות חשמל והידרנטים עם חיפוי פנים פח נגד ניצוצות עובר באישור כיבוי אש, כל הארונות עם צירי HETTICH לטריקה שקטה. הארונות הותקנו בשילוב מושלם עם הקיר כך שכל התשתיות מוסתרות מאחורי החיפוי לשמירה על עיצוב נקי. בין משקופי הדלתות לציפוי הקיר בוצע פס ניתוק ליצירת מפגש אסתטי בין הדלת לקיר. ידיות כפתור עדינות בארונות משלימות את המראה האלגנטי.
בקצוות של כל מסדרון קומתי חופו הקירות בלוחות MDF בגימור צבעוניות וטקסטורה משתנה בכל קומה. מגוון צבעי הפורמייקה, מדמוי במבוק טבעי במספר גוונים ועד צבעים עזים של סגול, כתום וטורקיז, שוברים את הלובן שמסביב, יוצרים אווירה מוארת וצעירה ונותנים לכל קומה צבע ייחודי.

חיפויים תקרה ברחבי הבניין

בפרויקט בוצעו מגוון תקרות אקוסטיות ודקורטיביות שתוכננו בקפדנות בהתאם לדרישות האדריכל ולצרכי כל חלל. כל החיפויים בוצעו עם חירור וחרוץ אקוסטי ובשילוב גימורים שונים, מפורניר ועד HPL לבן.
גם התקרות בוצעו עם חירור וחרוץ אקוסטי, חלקן בפרופילים בצביעה מיוחדת וחלקן ללא פרופילים כלל למראה נקי. בקפיטריה בוצעו חיפויי תקרה אקוסטיים בשילוב תאורה מעוצבת המותאמת לחלל. בגשרים ובכניסה לבניין בוצעו חיפויי תקרה מלוחות MDF עם מעכב בערה מלוחות באורכים משתנים (זכר ונקבה) ותאורה מותאמת. החיפויים בגימור לבן למראה נקי, אחיד ומואר שנראה כשכבת טאפט עדינה העוטפת את החלל כולו.

עבודות עץ בחדרי הישיבות וההתכנסות

כל החיפויים בחדרי הישיבות הם חיפויים אקוסטיים עם חירור מיקרו של חברת HUNTER DOUGLAS שיובא במיוחד מגרמניה ונצבע במפעלינו בגמר של לכה מט לבחירת האדריכל. חיפוי זה עונה על דרישות האקוסטיקה המחמירות ביותר ומאפשר לאדריכל לשמור על מראה עץ נקי ואסתטי. החומר, המיובא בהתאם לצרכי כל פרויקט ולגימור הפורניר הנדרש עבורו, הינו חומר עדין שניתן לעיבוד במפעל בלבד ולכן מחייב את צוותי ההתקנה המקצועיים, המדויקים והמיומנים ביותר.
בחלק מהחיפויים שולבו ארונות חשמל ואחסון נסתרים השומרים על הסטנדרט העיצובי הגבוה של החדר.
בנוסף, יוצרו דלתות אקוסטיות נסתרות עם משקול עץ מלא בגוון משולב ובעיצוב תואם. גם בפינות הקפה נשמר העיצוב המוקפד בכל האלמנטים, מחיפוי פורניר בוקשטרייף בעיצוב אובלי ייחודי, דרך ידיות אינטגרליות בצבע אנודייז טבעי ועד פינות כיבוד בשילוב מדפי עץ בוק או משטח עץ בוק בשילוב ארון פורמייקה אלומיניום טבעית.

מטבחים ומטבחונים

האיכות, הגימורים המוקפדים והעיצוב המודרני בגווני לבן יצרו מטבחים קומתיים במראה יוקרתי ואסתטי.
על רקע הצבע הלבן בולטת הזכוכית הקרמית הצבעונית בגב המטבח, עם צבעוניות משתנה בכל קומה. השילוב בין הלובן והצבעוניות יוצר תחושה של ביתיות ולא של מקום עבודה, נקודה חשובה במטבח המשמש גם כחדר אוכל ופינת ישיבה לצוות המקום.
בכל המטבחים הותקנו ארונות קלפה עליונים לטריקה שקטה של חברת גרס עם חזיתות זכוכית חלבית וארונות תחתונים בגימור פורמייקה לבנה עם ידיות אינטגרליות. בנוסף, בכל המטבחים הותקן דלפק ישיבה מוגבה בעיצוב מינימאליסטי עם קנט עץ מלה. להשלמת המראה חופו גם התקרות בפורניר בוקשטרייף בשילוב תאורה שקועה. המטבחונים הקומתיים הקטנים יותר עוצבו בדגש על ניצול מקום מקסימאלי עם ארונות מקיר לקיר ופורמייקה בגוון אפור סולידי לתחושה של מרווח וניקיון.

אודיטוריום

האודיטוריום רחב הידיים משמש להרצאות וכנסים רשמיים ולכן דורש סטנדרט גבוה הן של אקוסטיקה והן של עיצוב. הקיר האחורי המעוגל חופה בעץ ייחודי עשוי לייסטים המותקנים על רשת פלדה למיקסום הבידוד האקוסטי. החיפוי מורכב בשילוב סרגלי עץ ומחייב מיומנות התקנה גבוהה לשמירה על קווים נקיים ועל דיוק מושלם במפגש שבין החיפוי, הרצפה והמדרגות.
בקירות הצידיים בוצע חיפוי מיקרו מיובא עם אלפי חורים זעירים היוצרים אקוסטיקה אפקטיבית לצד מראה עץ אחיד. בקיר הקדמי שולבו ארונות נסתרים לאחסון ציוד מבלי לפגוע באסתטיקה העיצובית. בנוסף, נבנתה תשתית הכנה למסך בשילוב זגוגית ללוח מחיק. גם מדרגות המעברים חופו בעץ בוק מלא בשילוב שטיח מלוחות שנבחרו אחד אחד עם גימור לכה לעמידות לאורך זמן. חזיתות המושבים חופו בחיפוי תואם להשלמת המראה. והתוצאה: אקוסטיקה נפלאה ומראה מהודר שעוטף את יושבי האודיטוריום בתחושה יוקרתית ונעימה.

עבודות עץ נוספות

כדי לאפשר עבודה שקטה לצוות המקום, יוצרו והותקנו
דלתות כניסה אקוסטיות למעבדות ולמשרדים. הדלתות עשויות עץ בוק מלא עם מילוי פלקסבורד אקוסטי תוצרת גרמניה, עם קנט עץ נסתר, צירי נירוסטה ופרזול איכותי. גימור הפורמייקה המיובאת יוצר מראה אסתטי ואחיד במסדרון. בנוסף הותקנו דלתות שירותים בעיצוב דומה בתוספת תריס אוורור ודלתות הזזה לכניסה למעבדה עם מסילות שקטות להזזה חלקה.
דלתות חדרי הממ"ד, שלרוב כבדות ומקשות על הסגירה והפתיחה, הותקנו על אותו משקוף של דלת הביטחון ליתרון כפול: גם שימוש יומיומי נוח וגם עיצוב נעים המשלב בין עץ לפורמייקה לבנה.
במעבדות הותקנו ארונות אחסון עליונים מרווחים עם בוכנה איכותית השומרת על כנף הארון פתוחה בזמן השימוש. ארון הדואר עוצב ככוורת תאים מעץ אלון למראה ביתי ונעים. מתחת לכוורת הותקנו ארונות לבנים בצביעת תנור עם ידיות אינטגרליות ונוחות לשימוש.
ספסל הישיבה הקומתי מעץ מלא בגימור לכה מספק פינת ישיבה נעימה להפסקה מרגיעה ליד החלון.

פרויקטים נוספים

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על פרויקטים של רהיטי בית אלפא?
אנו מזמינים אתכם להירשם לניוזלטר שלנו.

הירשמו עכשיו!
הצטרף לניוזלטר שלנו

מרכז ננו טכנולוגיה באונ' בר אילן
אודיטוריום מכון וויצמן – עבודות עץ מעוצבות בבניין מדעי הביולוגיה
תפריט
dubai escorts